trianTrojuhelniky 2aaaa

Život je umění

Přáli bychom si, abyste nacházeli cestu k jakémukoli umění nejen u nás ve FOX. nejsme totiž klasickou galerií, ale místem pro inspiraci a motivaci k návštěvě všech galerií, muzeí a jiných obohacujících míst. Chceme sebe i vás přimět k nalézání jiných hodnot než je pouhá spotřebnost.

Věříme v generaci nově vyrůstajících, a proto mimo jiné aktivity pracujeme také pro děti. víme, že právě život sebou přináší moudro a proto jsme tu také pro vás, kteří již něco pamatují a mají chuť svůj vyzrálý život obohatit, bavit se a žít na plno.

Největší odměnou pro nás je, když se u nás budete cítit příjemně a najdete cestu zpět, protože to pro vás bude mít význam. jsme tu pro vás nadšence umění, architektury a designu, ale také pro ty z vás co cestu k umění hledají.

Ve FOX se obklopujeme lidmi a společnostmi, které stojí za to znát a kteří úspěšně reprezentují naši zemi nejen doma, ale i v zahraniční. ti, kteří jsou nám všem inspirací a motivací. představujeme české autory, české umění a design, trochu jinak a především v reálném životě. v prostorách fox gallery máte možnost poznat také úspěšné české značky, které staví na tradici, kvalitě, designu a mají příkladnou firemní kulturu. české firmy, na které můžeme být právem hrdí!

Jedni umění tvoří, druzí jej užívají - těší se jím. Všichni máme svůj podíl na tvorbě i na užitku.

Naše životy motivují autory v jejich tvorbě a sami pak v umění žijeme, aniž bychom si to uvědomovali. Naším cílem je motivovat Vás k životu v umění.

Jana Opatrná

Za vším hledej ženu. Cílevědomá, energická žena činu, která stojí za projektem FOX a nese jeho hlavní rozhodnutí.

„Předsevzala jsem si být prostředníkem a vytvořit cestu mezi veřejností a uměním.“

„Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat. Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít.“

— Baron Pierre De Coubertin

Nikola Reineke

Absolventka pedagogické fakulty, obor výtvarná výchova. Energická dívka do nepohody, za každé okolnosti diplomatická, vždy s nasazením pro věc a vřelým úsměvem. Pohodový parťák, s nímž je radost pracovat, to je Nikola. Ve FOX má na starosti komunikaci s autory a administrativní procesy.

„Člověk bez smíchu je jako strom bez květu."

Život není utrpení ani blaho. Život je prázdné plátno a člověk musí být velmi dovedný."

Osho

Matylda Frutodela

Když něco dělá, tak na plný plyn, nic neni nemožné, poloviční nomad, creative mind a copywriter.

Nejdřív musíme začít každý u sebe. This is it.

Martina Chmelíková

Milovnice umění, fotografování a dobré hudby. Absolventka Filozofické fakulty v oboru Sdružená uměnovědná studia a budoucí učitelka estetické výchovy. Kreativita je pro ni nejbližším vyjadřovacím prostředkem. Ve FOX má na starosti hradecký Design shop a tvorbu obsahu na sociálních sítích.

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, 
abys to mohl uskutečnit."

—  Paulo Coelho