FOX

LIFE IS ART

Umění spojuje. Poznávejte s námi estetický rozměr všedních i jedinečných okamžiků. Radost, nadšení, pokora a opravdový přínos lidské práce - to jsou hodnoty, na jejichž kořenech FOX před necelými deseti lety vyrostl. Život je umění, pojďme jej prožívat.

Nadčasový koncept galerie, květinového ateliéru a design shopu s významným přesahem činnosti do veřejného života - to je FOX Gallery.

Působíme v Praze a v Hradci Králové.

 

Ve FOX Gallery spolupracujeme s českými i zahraničními designéry. Pořádáme společenské akce, módní přehlídky, vernisáže, autorská setkání nebo workshopy. Naše Art campy pro děti se řadí na poli uměleckých kempů k jedněm z nejvyhledávanějších.

Jsme si blíž!

Design a umění dokáže překonávat mezigenerační mosty a obohacovat společenský život. Představujeme začínající tvůrce i renomované mezinárodní značky, věnujeme se interiérovému poradenství a v neposlední řadě organizujeme jednorázové projekty na podporu aktivního veřejného života ve městech.

Proč právě FOX?

"FOX? To je liška bystrouška - intuitivní, bystrá, aktivní. Když objevíte sílu umění a krásu designu, naplní vás touha obohatit těmito pocity i ostatní.  A z tohoto čirého nadšení se zrodila vize propojovat umění a design s životy ostatních. Inspiraci lze hledat všude kolem nás, ale právě umění a design odráží naše životy víc, než cokoli jiného. Life is art!"

Život je umění

Jedni umění tvoří, druzí jej užívají - těší se jím. Všichni máme svůj podíl na tvorbě i na užitku. Naše životy motivují autory v jejich tvorbě a sami pak v umění žijeme, aniž bychom si to uvědomovali. Naším cílem je motivovat Vás k životu v umění. Přáli bychom si, abyste nacházeli cestu k jakémukoli umění nejen u nás ve FOX. Nejsme totiž klasickou galerií, ale místem pro inspiraci a motivaci k návštěvě všech galerií, muzeí a jiných obohacujících míst. Chceme sebe i Vás přimět k nalézání jiných hodnot než je pouhá spotřebnost.

Věříme v generaci nově vyrůstajících, a proto mimo jiné aktivity pracujeme také pro děti. Víme, že právě život sebou přináší moudro a proto jsme tu také pro Vás, kteří již něco pamatují a mají chuť svůj vyzrálý život obohatit, bavit se a žít na plno. Největší odměnou pro nás je, když se u nás budete cítit příjemně a najdete cestu zpět, protože to pro Vás bude mít význam. Jsme tu pro Vás nadšence umění, architektury a designu, ale také pro Ty z vás co cestu k umění hledají.

 

Ve FOX se obklopujeme lidmi a společnostmi, které stojí za to znát a kteří úspěšně reprezentují naši zemi nejen doma, ale i v zahraniční. Ti, kteří jsou nám všem inspirací a motivací. Představujeme české autory, české umění a design, trochu jinak a především v reálném životě. V prostorách FOX Gallery máte možnost poznat také úspěšné české značky, které staví na tradici, kvalitě, designu a mají příkladnou firemní kulturu. České firmy, na které můžeme být právem hrdí!

V roce 2013 jsme byli nomináni v kategorii Obchod roku mezi 3 finalisty! Děkujeme vám všem, za přízeň, za to, že se k nám rádi vracíte. Jen díky vám můžeme mít šanci ...

Lidé FOX

Lidé, kteří pracují a spolupracují na projektu FOX, pomáhají v
naplňování jeho poslání. Jsou to všichni ti, co se svým oborům
věnují s nasazením, nadšením, ale i na profesionální úrovni
a ve svých oblastech dosáhli úspěchu nejen
v Čechách, ale i v zahraničí.

 • Nikola Kaštovská

  Absolventka pedagogické fakulty, obor výtvarná výchova. Energická dívka do nepohody, za každé okolnosti diplomatická, vždy s nasazením pro věc a vřelým úsměvem. Pohodový parťák, s nímž je radost pracovat, to je Nikola. Ve FOX má na starosti komunikaci s autory a administrativní procesy.

  "Člověk bez smíchu je jako strom bez květu."

  Osho

  "Život není utrpení ani blaho. Život je prázdné plátno a člověk musí být velmi dovedný."

  Osho


 • Martina Chmelíková

  Milovnice umění, fotografování a kvalitní hudby. Kreativita je pro ni nejbližším vyjadřovacím prostředkem. Užívá si chvíle, kdy namočí štětec do barvy a nechává volně proudit své myšlenky na plátně. Miluje výzvy, které ji dokážou posunout dál. Ve FOX má na starosti hradecký Design shop a tvorbu obsahu na sociálních sítích.

  Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.
  Paulo Coelho


 • Matylda Frutadela

  Když něco dělá, tak na plný plyn, nic neni nemožné, poloviční nomad, creative mind a copywriter.

  Nejdřív musíme začít každý u sebe. This is it.

 • Jana Opatrná

  Za vším hledej ženu. Cílevědomá, energická žena činu, která stojí za projektem FOX a nese jeho hlavní rozhodnutí.

  "Předsevzala jsem si být prostředníkem a vytvořit cestu mezi veřejností a uměním."

  "Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat. Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít.
  Baron Pierre De Coubertin

 

 

Spolupráce s neziskovou organizací FAIR ART

V rámci svých edukačních aktivit galerie FOX spolupracuje s neziskovou organizací Fair Art, která působí v českém kulturním prostředí rovněž od roku 2012. Tato organizace sdružuje studenty a absolventy práv a dalších oborů, které spojuje snaha zpřístupnit současné výtvarné scéně právní vědomosti a právní pomoc související s uměleckou tvorbou. Prostřednictvím specializovaných kurzů se snaží o rozvoj a prohlubování základního právního povědomí u studentů a absolventů jednotlivých výtvarných oborů uměleckých škol (UMPRUM, AVU, FAMU) i širší veřejnosti. V rámci své úzké specializace v oblasti autorského práva se Fair Art zapojuje ale i do výuky na PFMUNI - Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně či VŠVU - Vysoké škole výtvarných umění Bratislavě. Zároveň, díky spolupráci se sítí spřízněných vysoce kvalifikovaných advokátů v oblasti práva duševního vlastnictví, Fair Art zprostředkovává právní podporu výtvarným umělcům a uměleckým institucím, kteří by si jinak nemohli dovolit. Organizace v současné době připravuje se svými partnery z Belgie, Velké Británie, České republiky a Slovenska vydání ojedinělé publikace věnující se v mezinárodním kontextu současným otázkám práva a výtvarného umění. Tento projekt by měl vyvrcholit v roce 2018 mezinárodní konferencí s účastí a společnou diskusí zástupců jak právního, tak uměleckého světa.  www.fairart.cz 

 

KLUB PŘÁTEL FOX

Pořádáme workshopy, setkání s umělci, designéry, osobnostmi,
které stojí za to znát. Lidé, kteří nás svým přístupem motivují a inspirují.
Připravujeme pro vás večery sběratelského šperku, módy, samotné modní přehlídky,
večery s osobnostmi (talk show), hudební večery,
divadla a mnoho dalších akcí.

Je vám počínání FOX Gallery sympatické? Chcete se stát přáteli FOX?

Co vše vám, jako našemu příteli zaručíme:
Sleva 10% dle typů akce, na workshopy, art campy, večery sběratelského šperku, hudební večery, dále vernisáže a další FOX akce.
Sleva 5% na vybraná díla, včetně knih
Samozřejmostí je zasílání všech pozvánek na vernisáže a další společenské akce. Třikrát do roka tištěný časopis FOXMAG.


Stačí napsat mail na info@foxgallery.cz, do předmětu prosíme uveďte „Klub přátel FOX“. Na základě této zprávy vám zašleme detailní informace o platbě. Následně získáte kartu klubu přátel FOX.

Přítel Klubu FOX: 1000 Kč

Naše poděkování patří podporovatelům některých aktivit projektu FOX.

Státnímu fondu kultury a Městské části Prahy 1, dále také Městu Hradec Králové za podporu projektu umění ve veřejném prostoru Přátelům klubu FOX

Státní fond kultury   Praha 1   Hradec Králové
Prague stay

 • FOX Flowers ateliér a show room
  V malebném dvoře
  Karolíny světlé 31
  110 00 Praha 1

  PO - PÁ 9.00 - 17.00

  MON - FRI 9.00 - 17.00

  info@foxgallery.cz

 • IČ: 29411823
  DIČ: CZ 29411823

 • FOX Design shop a výstavní část
  Budova Galerie moderního umění
  Velké náměstí 140
  Hradec Králové

  ÚT - PÁ 10.00 - 18.00
  SO 11.00 - 16.00

  TUE - FRI 10.00 - 18.00
  SAT 11.00 - 16.00

  info@foxgallery.cz