FOX

LIFE IS ART

Umění spojuje. Poznávejte s námi estetický rozměr všedních i jedinečných okamžiků. Radost, nadšení, pokora a opravdový přínos lidské práce - to jsou hodnoty, na jejichž kořenech FOX před necelými deseti lety vyrostl. Život je umění, pojďme jej prožívat.

Nadčasový koncept galerie, květinového ateliéru a design shopu s významným přesahem činnosti do veřejného života - to je FOX Gallery.

Působíme v Praze a v Hradci Králové.

 

Ve FOX Gallery spolupracujeme s českými i zahraničními designéry. Pořádáme společenské akce, módní přehlídky, vernisáže, autorská setkání nebo workshopy. Naše Art campy pro děti se řadí na poli uměleckých kempů k jedněm z nejvyhledávanějších.

Jsme si blíž!

Design a umění dokáže překonávat mezigenerační mosty a obohacovat společenský život. Představujeme začínající tvůrce i renomované mezinárodní značky, věnujeme se interiérovému poradenství a v neposlední řadě organizujeme jednorázové projekty na podporu aktivního veřejného života ve městech.

Proč právě FOX?

"FOX? To je liška bystrouška - intuitivní, bystrá, aktivní. Když objevíte sílu umění a krásu designu, naplní vás touha obohatit těmito pocity i ostatní.  A z tohoto čirého nadšení se zrodila vize propojovat umění a design s životy ostatních. Inspiraci lze hledat všude kolem nás, ale právě umění a design odráží naše životy víc, než cokoli jiného. Life is art!"

Život je umění

Jedni umění tvoří, druzí jej užívají - těší se jím. Všichni máme svůj podíl na tvorbě i na užitku. Naše životy motivují autory v jejich tvorbě a sami pak v umění žijeme, aniž bychom si to uvědomovali. Naším cílem je motivovat Vás k životu v umění. Přáli bychom si, abyste nacházeli cestu k jakémukoli umění nejen u nás ve FOX. Nejsme totiž klasickou galerií, ale místem pro inspiraci a motivaci k návštěvě všech galerií, muzeí a jiných obohacujících míst. Chceme sebe i Vás přimět k nalézání jiných hodnot než je pouhá spotřebnost.

Věříme v generaci nově vyrůstajících, a proto mimo jiné aktivity pracujeme také pro děti. Víme, že právě život sebou přináší moudro a proto jsme tu také pro Vás, kteří již něco pamatují a mají chuť svůj vyzrálý život obohatit, bavit se a žít na plno. Největší odměnou pro nás je, když se u nás budete cítit příjemně a najdete cestu zpět, protože to pro Vás bude mít význam. Jsme tu pro Vás nadšence umění, architektury a designu, ale také pro Ty z vás co cestu k umění hledají.

 

Ve FOX se obklopujeme lidmi a společnostmi, které stojí za to znát a kteří úspěšně reprezentují naši zemi nejen doma, ale i v zahraniční. Ti, kteří jsou nám všem inspirací a motivací. Představujeme české autory, české umění a design, trochu jinak a především v reálném životě. V prostorách FOX Gallery máte možnost poznat také úspěšné české značky, které staví na tradici, kvalitě, designu a mají příkladnou firemní kulturu. České firmy, na které můžeme být právem hrdí!

V roce 2013 jsme byli nomináni v kategorii Obchod roku mezi 3 finalisty! Děkujeme vám všem, za přízeň, za to, že se k nám rádi vracíte. Jen díky vám můžeme mít šanci ...

Lidé FOX

Lidé, kteří pracují a spolupracují na projektu FOX, pomáhají v
naplňování jeho poslání. Jsou to všichni ti, co se svým oborům
věnují s nasazením, nadšením, ale i na profesionální úrovni
a ve svých oblastech dosáhli úspěchu nejen
v Čechách, ale i v zahraničí.

 • Jana Opatrná

  Za vším hledej ženu. Cílevědomá, energická žena činu, která stojí za projektem FOX a nese jeho hlavní rozhodnutí.

  "Předsevzala jsem si být prostředníkem a vytvořit cestu mezi veřejností a uměním."

  "Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat. Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít.
  Baron Pierre De Coubertin

 • Petra Straková

  Kurátorka, vystudovala dějiny umění. Kromě jiného charismatická žena, kolik řečí umíš tolikrát si člověkem, ví toho dost na to, aby věděla, že toho ví stále málo. Pro Fox pracuje jako externí konzultantka v oblasti umění.

  "K tomu, aby člověk dobře viděl, nestačí mít jen otevřené oči. K tomu je třeba mít otevřené i srdce."
  Paul Cézanne

 • Nikola Kaštovská

  Absolventka pedagogické fakulty, obor výtvarná výchova. Energická dívka do nepohody, za každé okolnosti diplomatická, vždy s nasazením pro věc a vřelým úsměvem. Pohodový parťák, s nímž je radost pracovat, to je Nikola. Ve FOX má na starosti komunikaci s autory a administrativní procesy.

  "Člověk bez smíchu je jako strom bez květu."

  Osho

  "Život není utrpení ani blaho. Život je prázdné plátno a člověk musí být velmi dovedný."

  Osho


 • Lenka Holmanová

  "Holka" do nepohody, tak by se dala charakterizovat naše opora, opatrovatelka týmu, floristka, designérka Lenka. Zcestovalá žena, která nepokazí žádnou legraci. Lenka ve FOX řeší květinové zakázky.

  „Vše v přírodě - každá květina, každý strom a každé zvíře nás může mnohému naučit.“
  Eckhart Tolle


 • Míša Bachoríková

  Sochařka, malířka a především v neposlendí řadě floristka.Miluje přírodu a nechává se jí inspirovat. Každá její květinová instalace je unikátní.

  …život je hra, která naplňuje srdce radostí a radost to je život!

  Externě spolupracující, toho času na mateřské dovolené.


 • Aneta Vašatová

  Aneta, dívka sršící energií, nadšením pro věc, přezdívaná týmem Nšoči, je dvorní fotografkou FOX. Pečuje o sociální sítě projektů FOX Gallery. Mimo jiné vede fotografický kroužek a podílí se na koncepci s vedení art campu.

  „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“

  Malý princ.


 • Markéta Valentová

  Charismatická žena, které nechybí odvaha. Nové výzvy přijímá s nadšením pro věc. Ve FOX řeší komunikaci s médii a s klienty. Podílí se na organizaci projektů FOX.

  „Nikdy nezjistíš co dokážeš,když to nezkusíš....“


 • Matylda Frutadela

  Když něco dělá, tak na plný plyn, nic neni nemožné, poloviční nomad, creative mind a copywriter.

  Nejdřív musíme začít každý u sebe. This is it.


 • Klara Dvořáková

  Florist designér

  Klára miluje louky, lesy a hory. Vzorem jí je babička, které v dětství pomáhala na zahradě. Klára má plnou hlavu nápadů a nebojí se je naplňovat.

  „Obdivovat přírodu vždy a všude jest žití.“

  Max Švabinský


 • Kamila Kučerová

  Žena se smyslem pro systém. Estetika, firemní identita, grafika to jsou oblasti, které za ni mluví. Ve FOX se podílí na koncepci výstav, je zodpovědná také za jejich realizaci.

 

 

Spolupráce s neziskovou organizací FAIR ART

V rámci svých edukačních aktivit galerie FOX spolupracuje s neziskovou organizací Fair Art, která působí v českém kulturním prostředí rovněž od roku 2012. Tato organizace sdružuje studenty a absolventy práv a dalších oborů, které spojuje snaha zpřístupnit současné výtvarné scéně právní vědomosti a právní pomoc související s uměleckou tvorbou. Prostřednictvím specializovaných kurzů se snaží o rozvoj a prohlubování základního právního povědomí u studentů a absolventů jednotlivých výtvarných oborů uměleckých škol (UMPRUM, AVU, FAMU) i širší veřejnosti. V rámci své úzké specializace v oblasti autorského práva se Fair Art zapojuje ale i do výuky na PFMUNI - Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně či VŠVU - Vysoké škole výtvarných umění Bratislavě. Zároveň, díky spolupráci se sítí spřízněných vysoce kvalifikovaných advokátů v oblasti práva duševního vlastnictví, Fair Art zprostředkovává právní podporu výtvarným umělcům a uměleckým institucím, kteří by si jinak nemohli dovolit. Organizace v současné době připravuje se svými partnery z Belgie, Velké Británie, České republiky a Slovenska vydání ojedinělé publikace věnující se v mezinárodním kontextu současným otázkám práva a výtvarného umění. Tento projekt by měl vyvrcholit v roce 2018 mezinárodní konferencí s účastí a společnou diskusí zástupců jak právního, tak uměleckého světa.  www.fairart.cz 

 

KLUB PŘÁTEL FOX

Pořádáme workshopy, setkání s umělci, designéry, osobnostmi,
které stojí za to znát. Lidé, kteří nás svým přístupem motivují a inspirují.
Připravujeme pro vás večery sběratelského šperku, módy, samotné modní přehlídky,
večery s osobnostmi (talk show), hudební večery,
divadla a mnoho dalších akcí.

Je vám počínání FOX Gallery sympatické? Chcete se stát přáteli FOX?

Co vše vám, jako našemu příteli zaručíme:
Sleva 10% dle typů akce, na workshopy, art campy, večery sběratelského šperku, hudební večery, dále vernisáže a další FOX akce.
Sleva 5% na vybraná díla, včetně knih
Samozřejmostí je zasílání všech pozvánek na vernisáže a další společenské akce. Třikrát do roka tištěný časopis FOXMAG.


Stačí napsat mail na info@foxgallery.cz, do předmětu prosíme uveďte „Klub přátel FOX“. Na základě této zprávy vám zašleme detailní informace o platbě. Následně získáte kartu klubu přátel FOX.

Přítel Klubu FOX: 1000 Kč

Naše poděkování patří podporovatelům některých aktivit projektu FOX.

Státnímu fondu kultury a Městské části Prahy 1, dále také Městu Hradec Králové za podporu projektu umění ve veřejném prostoru Přátelům klubu FOX

Státní fond kultury   Praha 1   Hradec Králové
Prague stay

 • FOX Flowers ateliér a show room
  V malebném dvoře
  Karolíny světlé 31
  110 00 Praha 1

  PO - PÁ 9.00 - 17.00

  MON - FRI 9.00 - 17.00

  info@foxgallery.cz

 • IČ: 29411823
  DIČ: CZ 29411823

 • FOX Design shop a výstavní část
  Budova Galerie moderního umění
  Velké náměstí 140
  Hradec Králové

  ÚT - PÁ 10.00 - 18.00
  SO 11.00 - 16.00

  TUE - FRI 10.00 - 18.00
  SAT 11.00 - 16.00

  info@foxgallery.cz