FOX

FOX

FOX  Gallery show room a květinový ateliér  najdete na adrese Karolíny Světlé 31, Praha 1. V ateliéru nás můžete vyhledat denně od 9.00 - 17.00 hod.

Velmi rádi se vám budeme  věnovat kdykoli, také mimo tyto zmíněné hodiny a to na základě předem dohodnuté schůzky. Objednávky směřujte na email info@foxgallery.cz a tel. 737 077 200

FOX Gallery otevřela v červnu 2018  design shop a výstavní prostory v Galerii moderního umění v Hradci Králové na Velkém náměstí 140/139. Jsme Vám zde k dispozici pondělí až pátek od 10.00 -18.00 hod a v sobotu od 11.00 - 16.00 hod. Těšíme se na vás.

Projekt FOX se skládá ze tří částí FOX Gallery
(soustředující projekty design shop a fox life), FOX Flowers, květinového ateliéru a FOXMAG LIFE Magazinu
(blogu a PDF podoby na webu).
Části, které tvoří jeden celek na cestě k uvědomění si,
že umění je každodenní součástí našeho života.

ŽIVOT JE UMĚNÍ. LIFE IS ART.

Proč právě FOX?

FOX - liška bystrouška - intuitivní, bystrá, podnikavá, která se vydává na cestu posilování povědomí života v umění. Vítáme všechny, co mají otevřenou mysl a chuť se inspirovat a žít v umění. Ve FOX se obklopujeme lidmi a společnostmi, které stojí za to znát a kteří úspěšně reprezentují naši zemi nejen doma, ale i v zahraniční. Ti, kteří jsou nám všem inspirací a motivací. Představujeme české autory, české umění a design, trochu jinak a především v reálném životě. V prostorách FOX Gallery máte možnost poznat také úspěšné české značky, které staví na tradici, kvalitě, designu a mají příkladnou firemní kulturu. České firmy, na které můžeme být právem hrdí!

Život je umění

Jedni tvoří, druzí jej užívají. Všichni máme svůj podíl na tvorbě i na užitku. Naše životy motivují autory v jejich tvorbě a sami pak v umění žijeme, aniž bychom si to uvědomovali. Pořádáme tématické výstavy, performance. Chceme Vám umožnit alespoň na čas být jedním z tvůrců. Připravujeme lektorské programy a dětské art campy. Naším cílem je motivovat Vás k životu v umění. Přáli bychom si, abyste nacházeli cestu k jakémukoli umění nejen u nás ve FOX. Nejsme totiž klasickou galerií, ale místem pro inspiraci a motivaci k návštěvě všech galerií, muzeí a jiných obohacujících míst. Chceme sebe i Vás přimět k nalézání jiných hodnot než je pouhá spotřebnost.

Věříme v generaci nově vyrůstajících, a proto mimo jiné aktivity pracujeme také pro děti. Víme, že právě život sebou přináší moudro a proto jsme tu také pro Vás, kteří již něco pamatují a mají chuť svůj vyzrálý život obohatit, bavit se a žít na plno. Největší odměnou pro nás je, když se u nás budete cítit příjemně a najdete cestu zpět, protože to pro Vás bude mít význam. Jsme tu pro Vás nadšence umění, architektury a designu, ale také pro Ty z vás co cestu k umění hledají.

V roce 2013 jsme byli nomináni v kategorii Obchod roku mezi 3 finalisty! Děkujeme vám všem, za přízeň, za to, že se k nám rádi vracíte. Jen díky vám můžeme mít šanci ...

Lidé FOX

Lidé, kteří pracují a spolupracují na projektu FOX, pomáhají v
naplňování jeho poslání. Jsou to všichni ti, co se svým oborům
věnují s nasazením, nadšením, ale i na profesionální úrovni
a ve svých oblastech dosáhli úspěchu nejen
v Čechách, ale i v zahraničí.

 • Jana Opatrná

  Za vším hledej ženu. Cílevědomá, energická žena činu, která stojí za projektem FOX a nese jeho hlavní rozhodnutí.

  "Předsevzala jsem si být prostředníkem a vytvořit cestu mezi veřejností a uměním."

  "Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat. Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít.
  Baron Pierre De Coubertin

 • Petra Straková

  Kurátorka, vystudovala dějiny umění. Kromě jiného charismatická žena, kolik řečí umíš tolikrát si člověkem, ví toho dost na to, aby věděla, že toho ví stále málo. Pro Fox pracuje jako externí konzultantka v oblasti umění.

  "K tomu, aby člověk dobře viděl, nestačí mít jen otevřené oči. K tomu je třeba mít otevřené i srdce."
  Paul Cézanne

 • Nikola Kaštovská

  Absolventka pedagogické fakulty, obor výtvarná výchova. Energická dívka do nepohody, za každé okolnosti diplomatická, vždy s nasazením pro věc a vřelým úsměvem. Pohodový parťák, s nímž je radost pracovat, to je Nikola. Ve FOX má na starosti komunikaci s autory a administrativní procesy.

  "Člověk bez smíchu je jako strom bez květu."

  Osho

  "Život není utrpení ani blaho. Život je prázdné plátno a člověk musí být velmi dovedný."

  Osho


 • Lenka Holmanová

  "Holka" do nepohody, tak by se dala charakterizovat naše opora, opatrovatelka týmu, floristka, designérka Lenka. Zcestovalá žena, která nepokazí žádnou legraci. Lenka ve FOX řeší květinové zakázky.

  „Vše v přírodě - každá květina, každý strom a každé zvíře nás může mnohému naučit.“
  Eckhart Tolle


 • Míša Bachoríková

  Sochařka, malířka a především v neposlendí řadě floristka.Miluje přírodu a nechává se jí inspirovat. Každá její květinová instalace je unikátní.

  …život je hra, která naplňuje srdce radostí a radost to je život!

  Externě spolupracující, toho času na mateřské dovolené.


 • Aneta Vašatová

  Aneta, dívka sršící energií, nadšením pro věc, přezdívaná týmem Nšoči, je dvorní fotografkou FOX. Pečuje o sociální sítě projektů FOX Gallery. Mimo jiné vede fotografický kroužek a podílí se na koncepci s vedení art campu.

  „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“

  Malý princ.


 • Markéta Valentová

  Charismatická žena, které nechybí odvaha. Nové výzvy přijímá s nadšením pro věc. Ve FOX řeší komunikaci s médii a s klienty. Podílí se na organizaci projektů FOX.

  „Nikdy nezjistíš co dokážeš,když to nezkusíš....“

 

 

Spolupráce s neziskovou organizací FAIR ART

V rámci svých edukačních aktivit galerie FOX spolupracuje s neziskovou organizací Fair Art, která působí v českém kulturním prostředí rovněž od roku 2012. Tato organizace sdružuje studenty a absolventy práv a dalších oborů, které spojuje snaha zpřístupnit současné výtvarné scéně právní vědomosti a právní pomoc související s uměleckou tvorbou. Prostřednictvím specializovaných kurzů se snaží o rozvoj a prohlubování základního právního povědomí u studentů a absolventů jednotlivých výtvarných oborů uměleckých škol (UMPRUM, AVU, FAMU) i širší veřejnosti. V rámci své úzké specializace v oblasti autorského práva se Fair Art zapojuje ale i do výuky na PFMUNI - Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně či VŠVU - Vysoké škole výtvarných umění Bratislavě. Zároveň, díky spolupráci se sítí spřízněných vysoce kvalifikovaných advokátů v oblasti práva duševního vlastnictví, Fair Art zprostředkovává právní podporu výtvarným umělcům a uměleckým institucím, kteří by si jinak nemohli dovolit. Organizace v současné době připravuje se svými partnery z Belgie, Velké Británie, České republiky a Slovenska vydání ojedinělé publikace věnující se v mezinárodním kontextu současným otázkám práva a výtvarného umění. Tento projekt by měl vyvrcholit v roce 2018 mezinárodní konferencí s účastí a společnou diskusí zástupců jak právního, tak uměleckého světa.  www.fairart.cz 

 

KLUB PŘÁTEL FOX

Pořádáme workshopy, setkání s umělci, designéry, osobnostmi,
které stojí za to znát. Lidé, kteří nás svým přístupem motivují a inspirují.
Připravujeme pro vás večery sběratelského šperku, módy, samotné modní přehlídky,
večery s osobnostmi (talk show), hudební večery,
divadla a mnoho dalších akcí.

Je vám počínání FOX Gallery sympatické? Chcete se stát přáteli FOX?

Co vše vám, jako našemu příteli zaručíme:
Sleva 10% dle typů akce, na workshopy, art campy, večery sběratelského šperku, hudební večery, dále vernisáže a další FOX akce.
Sleva 5% na vybraná díla, včetně knih
Samozřejmostí je zasílání všech pozvánek na vernisáže a další společenské akce. Třikrát do roka tištěný časopis FOXMAG.


Stačí napsat mail na info@foxgallery.cz, do předmětu prosíme uveďte „Klub přátel FOX“. Na základě této zprávy vám zašleme detailní informace o platbě. Následně získáte kartu klubu přátel FOX.

Přítel Klubu FOX: 700 Kč /  - Tato částka byla snížena na 300 Kč/ rok na dočasnou dobu, do doby nalezení nových prostor pro kamenné sídlo galerie.

Naše poděkování patří podporovatelům některých aktivit projektu FOX.

Státnímu fondu kultury a Městské části Prahy 1

Státní fond kultury Praha 1

Přátelům klubu FOX

 • OTEVÍRACÍ DOBA


  ÚT - ČT 10.00 - 20.00
  PÁ - NE 11.00 - 21.00

  TUE - THU 10 A.M. - 8 P.M.
  FRI - SUN 11 A.M. - 9. P.M.
 •  


  IČ: 29411823
  DIČ: CZ 29411823
 • KONTAKT


  FOX Gallery - Flowers ateliér
  V malebném dvoře
  Karolíny světlé 31
  110 00 Praha 1

  info@foxgallery.cz